|
polecamy
|
Kryptografia, czyli stosowanie tajnych kodów, do niedawna jeszcze była sztuką uprawianą przez miłośników łamigłówek i przez szpiegów rządowych...
LinuxPlus Extra 86 - Slackware 12.0
-
wszystkie
książki
-
|
 |
|
|
Liczba
pozycji
w
koszyku:
0
|
| |
|
|
|
|
Wyniki wyszukiwania:
Znaleziono: 1
|
| |
Uchodźcy z Korei Północnej |
|
Kod książki: r5967
Nazwa książki: Uchodźcy z Korei Północnej
Cena: 32,40
34,90
Stan: W sprzedaży
Czas realizacji: 24 godziny + czas wysyłki
Wysyłka za 0,00 zł [więcej >]
Autor / Autorzy:
Juliette Morillot, Dorian Malovic
Kategoria:
Literatura piękna / Literatura faktu
Opis wydawcy książki:Płetwy rekina na mleku kokosowym; Smażone grzyby z pulpetami rybnymi; Potrawka z żółwia rzecznego; Sushi. Takie frykasy pojawiają się w codziennym menu północnokoreańskiego wodza, Kim Dzongila. W tym samym czasie zwykły śmiertelnik żywi się wszystkim, co daje się zjeść: korzeniami, korą, osadami pozostałymi po fermentacji alkoholu i soi, a nawet kurzem wymieszany z wodą lub błotem… Dwoje francuskich dziennikarzy uchyla rąbka tajemnicy, okrywającej Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną. Przez kilka lat podróżują po Japonii, Chinach, Mandżurii, Korei Południowej i Korei Północnej. Docierają do ludzi, którzy zdecydowali się uciec nie tylko przed opresyjnym reżimem, ale przede wszystkim przed głodem, który w latach 90-tych nawiedził Pustelnicze Królestwo. Interesują ich osobiste historie uciekinierów. Uczą się ich języka, by lepiej zrozumieć i wzbudzić zaufanie. A to, co usłyszą, jest przerażające. Niebezpieczne przeprawy przez rzekę Tuman do innego świata, w którym często czeka wyzysk, przemoc i gwałt. Obozy pracy (niczym sowieckie gułagi) z których wracają tylko nieliczni. Wszechobecny strach. Kanibalizm w latach głodu. Piszą o tym, o czym nikt nie mówi: o zaangażowaniu władz w handel bronią i narkotykami wysokiej jakości. O ślicznych dziewczynach, które nocą – mimo oficjalnego zakazu prostytucji - proponują przechodniom kwiaty… Autorzy nie zapominają o europejskim czytelniku. Wplatają w relacje uchodźców informacje dotyczące wschodnioazjatyckiej historii, geografii i codziennego życia. Robią to tak sprawnie, iż łatwo czasami zapomnieć, że to – niestety - nie jest fikcja.
Unikając zarówno wątpliwych przekazów medialnych jak i rządowej propagandy, postanowiliśmy dogłębnie zbadać sprawę, oddając głos tym, którzy jako jedyni mają prawo mówić o Pustelniczym królestwie – Północnym Koreańczykom. Nigdy przedtem nie dane im było zabrać głosu. Zmuszeni do milczenia, nigdy przedtem nie mogli o sobie opowiedzieć. (ze wstępu)
Niezwykła książka, którą czyta się jednym tchem niczym powieść policyjną, przerażająca i wzruszająca zarazem. Autorzy dyskretnie usuwają się na bok, by uciekinierzy z Korei Północnej mogli opowiedzieć swoje szokujące historie. Cóż za wstrząs! Te tak ludzkie świadectwa, licznie zgromadzone w książce, sprawiają, że z pewnością polecę ją moim studentom. (prof. Martina Drumont)
W książce Morillot i Malovica głosy anonimowych uchodźców nakładają się na siebie jak w chórze tragedii greckiej. Lektura tej książki to obywatelski obowiązek tych, którzy mogą żyć w demokratycznym społeczeństwie. Marc Epstein, "L’Express”
Książka Uchodźcy z Korei Północnej dostała w 2005 roku nagrodę przyznawaną przez "Le Journal du Centre”.
Juliette Morillot – francuska dziennikarka, historyczka i pisarka; specjalizuje się w językach orientalnych i tematyce koreańskiej. Jest autorką dokumentów i powieści poświęconych temu rejonowi, mi.in. La Corée, montagnes, chamantes et gratte-ciel (1998), Le Palais de la Colline aux nuages (1993), Les Orchidées rouges de Shanghai (2001) oraz wspólnie z Marcem Vérinem La Corée, Terre des Esprits (2003).
Dorian Malovic (ur. 1960) - publicysta katolickiego dziennika "La Croix”; laureat Grand Prix przyznawanej przez francuskie Stowarzyszenie Pisarzy Katolickich za książkę Le pape jaune (2006), poświęconą biskupowi Szanghaju, Aloysiusowi Jin Luxianowi. W 2007 roku opublikował także Le Cardinal Zen. Un homme en colere, entretiens avec l’Eveque de Hong Kong.
[Uchodźcy z Korei Północnej - Informacje]
|
| |
Znaleziono: 1 |
|
 |
|
|
|