|
Kod książki: wa187
Tytuł książki: Bezpieczeństwo w Windows Server 2003. Kompendium
Cena: 127,00
Promocja: 118,11
Stan: W sprzedaży
Czas realizacji: 24 godziny + czas wysyłki
Wysyłka za 0,00 zł [więcej >]
Autor / Autorzy:
Roberta Bragg
Kategoria:
Systemy operacyjne / Windows 2003
Opis wydawcy książki:
We współczesnym świecie, w którym informacja jest najcenniejszym towarem, bezpieczeństwo danych to jedno z najważniejszych zagadnień spędzających sen z powiek administratorom serwerów i systemów. Mechanizmy zabezpieczeń oferowane przez system operacyjny powinny zostać odpowiednio skonfigurowane i wykorzystane we właściwy sposób. Sama wiedza na ich temat to zdecydowanie za mało. Należy poznać nie tylko zagadnienia związane z ich stosowaniem, ale również zasady ogólnej polityki bezpieczeństwa, doboru identyfikatorów i haseł sieciowych oraz korzystania z zabezpieczeń takich, jak klucze publiczne.
Książka "Bezpieczeństwo w Windows Server 2003. Kompendium" to praktyczny przewodnik po tych kwestiach. Autorka książki, ceniona specjalistka w zakresie bezpieczeństwa systemów operacyjnych z rodziny Windows, przedstawia w niej informacje niezbędne, aby skutecznie zabezpieczyć sieć i serwery. Porusza wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem, wdrażaniem, diagnozowaniem lub konfigurowaniem zabezpieczeń systemu Windows Server 2003 lub sieci, w których znajdują się komputery z tym systemem.
W książce poruszono między innymi:
- Zasady bezpieczeństwa informacji
- Uwierzytelnianie za pomocą protokołów LM i Kerberos
- Kontrola dostępu na poziomie uprawnień
- Zabezpieczanie aplikacji i danych
- Wykorzystanie usługi Active Directory
- Tworzenie, wdrażanie i diagnozowanie zasad grupy
- Stosowanie mechanizmów klucza publicznego (PKI)
- Zabezpieczanie zdalnego dostępu do serwera
- Archiwizacja i odtwarzanie danych
- Wykrywanie włamań i reagowanie na ataki
Zmień swoją sieć w twierdzę nie do zdobycia.
[Bezpieczeństwo w Windows Server 2003. Kompendium - Informacje] [Bezpieczeństwo w Windows Server 2003. Kompendium - Spis treści]
|